11 Temmuz 2014 Cuma

Ben Öldürürüm - Giorgio Faletti
  Avukat,oyuncu,şarkıcı,söz yazarı olan Giorgio Faletti'nin ilk kitabını an itibariyle bitirdim.Bu kadar sıfat nedeniyle heralde adam heveslendi,şımarıklık yapıp bir de polisiye yazıp yazar olayım istedi diye düşünerek düşük beklentiyle okudum kitabı ama kitap beni oldukça şaşırttı açıkçası.


  Kitabı merak edenler için kısaca bahsedecek olursak olaylar Monte Carlo'da geçiyor ve Monte Carlo Radyosu'nda DJ'lik yapan Jean Loup'a canlı yayında bağlanan katilimizle DJ arasındaki ilginç diyalogla başlıyor hikayemiz.Katil cinayetler öncesi programa bağlanıp birtakım ipuçları veren ve kurbanlarının yüzlerini çalan oldukça vahşi bir abimiz ve hikaye bunun üzerine ilerliyor.

  Romanı okunabilir kılan en büyük şey kitapta katilimizin olduğu bölümlere oldukça sık yer verilmiş olup onun psikolojisini ve cinayetlerini onunla birlikte takip ediyor oluşumuz.Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen hiç sıkılmadan sonuna kadar heyecanla okunan bir kitap çıkmış ortaya.Yazarın ilk kitabı olduğu için tabii ki mükemmel bir kitap değil.Kitaplarda artık bıktığımız bazı klişelere yer verilmiş.Yazar İtalyan,olay Monte Carlo'da ama neden başkarakter olarak Amerikalı FBI Ajanı karakterimiz var ortada ? Monte Carlo'da kahraman ajan bitti de Amerika'dan mı ithal edeyim demiş bilmiyorum ama bana ilginç geldi.

  Kurgu'daki olmasaymış dediğim ufak birkaç şey de var ama neticede bu yazarın ilk kitabı ve bir ilk kitaba göre mükemmel bir iş çıkarmış.Mükemmel bir iş çıkarmanın yanında akıllarda yer edecek bir katili yaratıp favori karakterlerimin arasına sokmayı başardı yazar.

  Polisiye seven arkadaşların severek okuyacağından emin olduğum bir kitap.Hele ki idefix gibi yerlerde 20+ fiyatlara satılırken D&R'daki 5 liralık fiyat etiketiyle kesinlikle kaçırılmaması gereken bir kitap. 8.5/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder